Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Narzekalnia! > No i urwał. Czyli o OC/AC w jUKeju
ser_visant
ser_visant - Superbojownik · 1 miesiąc temu
wewczoraj w drodze do pracy jeden z miszczów kierownicy omijając 'tira' zahaczył mnie lusterkiem o lusterko

weskutek czego szkło lustra wyleciało i miało czelność się rozbić.

nie wiem jakie straty u sprawcy bo wzioł i łuciek. albo osiągnął 88MPH i odleciał w czasie i przestrzeni

i teraz dlaczego nie warto zgłaszać tego w cywylizowanym kraju:

1. Policja nie ruszy palcem bo mają braki kadrowe lub ściga ludzi za obraźliwe komentarze na socialmedia
2. Ubezpieczalnia (o ile znajdziesz sprawcę) odda za naprawę a jak nie to robisz ze swojego.
3. Każde ubezpieczenie ma deklarowaną kwotę, do ktorej jesteś w stanie zapłacić z własnej kieszeni (zwykle 200-300£)
4. Po zgłoszeniu szkody każdy z uczestników (sprawca i ofiara) mają wpis do rejestru na kolejne 5 lat o zdarzeniu, co skutkuje zwyżką w ubezpieczeniu
5. Ogrzewane szkło do Vauxhalla to tylko 11£ na ebay
...

--
Wioskowy głupek

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@ser_visant Dziwnie te punkty przypominają mi również polską rzeczywistość. Włącznie z 4: po tym, jak sąsiad przerysował mi bok i z jego OC poszło 15kPLN na naprawę mojego auta, rok później dostałem od ubezpieczyciela (tego samego, w którym i on był ubezpieczony) ofertę na samo AC na poziomie 14-15kPLN (gdzie inni oferowali cały pakiet OC-AC-NNW na poziomie 2,5-3,5kPLN.

--
Live For The Moment

Servin
@ser_visant mosz szpetny fejs aż lusterka pękają.

Czekam na popo. Czy słyszę łeło, łeło?

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
krzycz22 - Superbojownik · 1 miesiąc temu
gdyby nie to, że jeździsz Vauxhallem, a nie zwykłym Oplem, to bym pomyślał, że o PL napisałeś "cywilizowany kraj"

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@ser_visant "Po zgłoszeniu szkody każdy z uczestników (sprawca i ofiara) mają wpis do rejestru na kolejne 5 lat o zdarzeniu, co skutkuje zwyżką w ubezpieczeniu"

aż mi przypomniałeś fragment skeczu: "ja tam nie wiem, czy to pana okradli, czy może pan okradł. Dla mnie jest pan zamieszany w kradzież";)

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@wisz-nu "Pechowców nie potrzebujemy".

--
Live For The Moment

madzialena82
madzialena82 - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
@Kokeeno czyli poszło z Twojego AC a nie z jego OC. Można likwidować szkodę z AC żeby było szybciej, a pozniej wysyłasz do swojego ubezpieczyciela prośbę o rekwalifikacje na OC i wtedy albo się ubezpieczyciele między sobą rozliczają - ci od OC spłacają tych, którzy wypłacili z AC, albo jeśli to ten sam ubezpieczyciel, szkoda jest rekwalifikowana na polisę sprawcy a Twoje zniżki są nietknięte.

W cywilizowanym kraju można również wykupić franszyze integralną lub redukcyjną, czyli ubezpieczyciel pokrywa calą szkodę z AC już od pierwszej złotówki. Można też, w przypadku gdy Ty jesteś sprawca, wykupić ochronę zniżek.

Ale jak się kupuje najtańsze gówno i nie ma się pojęcia co sie ma, to tak jest

Z ubezpieczeniem jest jak z innymi produktami. Tanie gówno zazwyczaj jest do bani. Przy OC nie ma to znaczenia, ale przy AC już ma.
Możesz mieć AC za połowę kwoty u innego ubezpieczyciela, ale przy szkodzie możesz się zdziwić, że albo franszyza, albo kiepski assistance i holowanie tylko od czy do ilus kilometrów i to jeszcze w przypadku kolizji a nie awarii, może się okazać, że nie ma dowozu paliwa, organizacji noclegu i wielu innych. No ale jak się tylko patrzy na cenę, a nie na to co się za to dostaje to .....hue hue
Ostatnio edytowany: 2021-10-23 08:34:50

--
Þetta reddast

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@madzialena82

1) Poszło z jego OC - oficjalnie były to dwa różne TU, w praktyce jedna (tam gdzie on był ubezpieczony) była tanią marką tego TU, gdzie ubezpieczony byłem ja. Na moim koncie nie pojawił się wpis o wypłacie z mojego AC - bo tak nie było.

2) To było jedno z najdroższych ubezpieczeń, z pełnym zakresem - bo tylko takie było akceptowane przez leasingodawcę - to była jedna z trzech firm, które akceptował (a wymagany zakres również był warunkiem akceptacji leasingodawcy).

3) "Ochrona zniżek" jest kupę siku warta, jeśli się zmienia ubezpieczyciela - już to przechodziłem - wypłacona kwota i tak była widoczna na moim koncie, a zamiast odebrania mi zniżek podniesiono mi kwotę bazową u danego ubezpieczyciela i od niej liczono zniżki.

W tym wypadku po prostu zaproponowano mi 10 razy wyższą kwotę AC niż jakikolwiek inny ubezpieczyciel - w języku ubezpieczycieli oznacza to: "spadaj na drzewo - musimy podać jakąś stawkę, ale nie chcemy Cię tu").

Także dosyć słaby z Ciebie Sherlock Holmes...

--
Live For The Moment

happy
happy - Wredziocha · 1 miesiąc temu
ogólnie ceny ubezpieczeń w UK są potworne, pamiętam jak znajomi kupili auto za 1,500£ a roczne ubezpieczenie kosztowało 950£
chyba jakiś po stłuczce się okazał czy coś

i fakt, policja nic nie zrobi
raz wiecznie naćpany koleś zza płotu poskakał po autach lokatorom domu gdzie mieszkałam jakiś czas, mimo nagrania z monitoringu policjanci zbytnio nie chcieli przyjechać i zająć się sprawą; dopiero po skargach się pojawili

--
Skoro Martwi się nie żywią to po co Żywi się martwią?

madzialena82
madzialena82 - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
@Kokeeno no bo ochrona zniżek działa tylko w obrębie jednego ubezpieczyciela. To logiczne, że skoro jeden zgarnie składkę za ten ficzer, to drugi nie ma podstaw ani interesu żeby być stratnym.

Jeśli miałeś duża zwyżkę na AC, mimo braku szkodowości (tak piszesz skoro poszło z OC to szkodowość u poszkodowanego nie wzrasta) to wystarczyło wyjaśnić i tyle."Także dosyć słaby z Ciebie Sherlock Holmes..." Nie. Po prostu zajmowałam się szkodami przez kilkanaście lat i wiem, że to co klient opowiada zazwyczaj w rzeczywistości wygląda nieco inaczej. Ludziom się wydaje, że wiedza wszystko ale najczęściej OC od AC nie rozróżniają


A "także" znaczy "również", więc to zdanie nie ma sensu.
Ostatnio edytowany: 2021-10-23 13:12:51

--
Þetta reddast

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@madzialena82 Miałem dużą zwyżkę tylko i wyłącznie u tego konkretnego ubezpieczyciela: wszyscy inni oferowali 4-6 razy niższą stawkę na pakiet niż ten na samo AC. Samo konto miałem "czyste" (maksymalne zniżki).

Przez ponad 20 lat tylko raz zdecydowałem się na przedłużenie ubezpieczenia u tego samego ubezpieczyciela, bo praktycznie zawsze dostawałem lepsze warunki u "nowego" - czyli tego, gdzie ubezpieczałem auto 2-3 lata wcześniej (i to zwykle mimo szkody), więc ubezpieczenie zniżek to dla mnie tylko niepotrzebne wyciąganie kasy - raz się skusiłem i stwierdziłem, że to zbędne.

--
Live For The Moment
Forum > Narzekalnia! > No i urwał. Czyli o OC/AC w jUKeju
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj