Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kolekcja interesujących zdjęć CII - różowe zębiska zębacza

47 631  
289   43  
W dzisiejszej "Kolekcji..." zobaczycie, między innymi, książki wysypujące się przez okno, co znajdowało się na szczycie jednej z piramid oraz za co i komu dziękuje pewien sportowiec.

#1. Spalony słup elektryczny.#2. Indyjski sportowiec Sanjay Singh dziękuje krowie za mleko, które pomogło mu zdobyć trzy złote medale.#3. Pyłek pszczeli w świetle ultrafioletowym wygląda jak rozsypane kamienie szlachetne.#4. Tak wyglądał wierzchołek jednej z egipskich piramid.


Jest to kamień Benben (ok. 1840r. p.n.e.), który został odkryty w Świątyni Feniksa. Wśród starożytnych Egipcjan feniks był uważany za symbol cykliczności pór roku i miał zdolność tworzenia i wskrzeszania. Według naukowców Benben znajdował się na szczycie piramidy Amenemhata III. A napis na kamieniu to modlitwa za faraona, aby ponownie „zobaczył życie”.

#5. Wyciąg z protokołu NKWD ZSRR, 1937 r.


"...agitował, by prowadzać dzieci do cerkwi (...) - rozstrzelać"

#6. Wodospad Bigăr w Rumunii - cud natury w kształcie grzyba.#7. Jajeczny gradient.#8. Głowa zębacza długiego.


Zębacz długi żywi się czerwonymi jeżowcami i dlatego z czasem jego zęby przybierają różowawy kolor.

#9. Chmury soczewkowe.#10. „Graffiti” pozostawione przez więźniów Tower of London, XII-XX wiek.#11. „Miejsce tylko dla zaszczepionych lub ozdrowieńców”, Kościół Ewangelicki, Niemcy.#12. Mapa ta została kupiona przez chińskiego kolekcjonera Liu Ganga w 2001 roku w antykwariacie w Szanghaju za 500 dolarów. Pochodzi z 1763 r., ale widnieje na niej napis: „Ta mapa została narysowana przez Mo Yi Tonga, poddanego dynastii Qing, za panowania cesarza Gong Li w 1763 r., według oryginalnej mapy z 1418 r.”. To 74 lata przed przybyciem Kolumba do Nowego Świata, jednak obie Ameryki są już przedstawione na chińskiej mapie.#13. Cmentarzysko budek telefonicznych w Wielkiej Brytanii.#14. Jezioro Retba w Senegalu.


Unikalny koloru wody tłumaczy się tym, że w jeziorze żyją cyjanobakterie — najstarsze mikroorganizmy, które pojawiły się na Ziemi 3,5 miliardy lat temu. Oprócz nich w tym nasyconym roztworze solankowym nie ma innego życia organicznego. Stężenie soli w jeziorze Retbа jest prawie 1,5 razy większe niż w Morzu Martwym.

#15. Żaba, która zginęła na miejscu podczas próby zjedzenia jadowitego pająka.#16. Książki wysypujące się z okna. Instalacja artystyczna w Madrycie. Autorka Alicia Martin.#17. Zamarznięty staw w Szwajcarii.#18. Kiedy cień jest piękniejszy niż sam obiekt.#19. Mikroskopijny kameleon.#20. Sumeryjska tabliczka: 29 086 jednostek jęczmienia 37 miesięcy Kushim.


Tabliczka pochodzi z sumeryjskiego miasta Uruk (obecnie tereny Iranu) i powstała między 3400 a 3000 rokiem przed naszą erą. Znajdują się na niej piktogramy i pismo klinowe, które rozszyfrowano po latach. Z tabliczki odczytano:
29 086 jednostek jęczmienia 37 miesięcy Kushim
Zinterpretowano to jako swoiste poświadczenie, które miało potwierdzać, że w ciągu 37 miesięcy dostarczono tyle jęczmienia do sumeryjskiego urzędnika o imieniu Kushim. Innych tabliczek z „Kushim” z tamtego okresu jest około 18, stąd przyjęto, że w ten sposób podpisywał się urzędnik. Niewykluczone, że dwie sylaby „Ku” i „sim” oznaczają nie imię, a tytuł urzędnika.
Tabliczkę nazywaną „Tabliczką Kushima” wystawiono na aukcji w domu Dreweatts (handlem takimi zabytkami odbywa się pod nazwą Bloomsbury Auctions). Wstępnie szacowano, że gliniana tabliczka jest warta od 70 do 90 tys., ale ostatecznie sprzedano ją za 140 tys. funtów. Doliczając do tego podatki i inne opłaty, zwycięzca licytacji musiał zapłacić za nią około 175 tys. funtów, czyli 850 tys. zł. (źródło: http://historia.wprost.pl).

W poprzedniej części piramidy widziane z KFC

3

Oglądany: 47631x | Komentarzy: 43 | Okejek: 289 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

09.12

08.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało